کارهایی که پاورپوینت بدون هزینه برای ما انجام میدهد!

کارهایی که پاورپوینت بدون هزینه برای ما انجام میدهد!

پاورپوینت یکی از نرم افزار های پرکاربرد شرکت مایکروسافت آفیس است که در ابتدا توسط کمپانی فورثاوت و با نام اولیه پرزنتر و برای سیستم عامل مکینتاش در سال 1987 طراحی شد و در همان سال مایکروسافت ، فورثاوت را با قیمت 14 میلیون دلار خریداری کرد و اینگونه پاورپوینت تبدیل شد به بخش گرافیکی مایکروسافت. پاورپوینت امروزه حدود 95 درصد سهم نرم افزارهای ارائه کنفرانس در بازار جهانی را داراست.

کاربرد اصلی آن در ساخت و طراحی اسلاید های مختلف و نمایش دادن آن در صفحه مانیتور می باشد و همانطور که از ظاهر نام آن پیداست برنامه هایی ایجاد می کند که برای

در دنیای امروزی معمولا هر شرکت و یا مجموعه ای برای فعالیت خود نیاز به یک گرافیست حرفه ای دارد تا محصولات و یا خدماتش را به صورت حرفه ای به دیگران نمایش دهد ، پاورپوینت می تواند راه مناسبی برای ورود به بازار کار باشد.

امروزه در تمامی صنایع مختلف از پاورپوینت  استفاده می شود و می توان این نرم افزار را به عنوان یکی از غول های صنعت گرافیک نام برد

پاورپوینت چیست؟

برنامه پاورپوینت نرم افزاری بسیار ساده و ایده آل برای ساخت فایل های چند رسانه ای و تصویری است. فایل هایی مثل کاتالوگ های الکترونیکی، تبلیغات معرفی شرکت و پروژه های شرکتی، و برنامه های اطلاع رسانی ساده.

به کمک برنامه پاورپوینت می توانیم اسلاید هایی نوشتاری و تصویری را تهیه و آن را به کمک پروژکتور به مخاطبین خود ارائه دهیم. پس در واقع بیشترین استفاده از برنامه پاورپوینت برای ساخت فایل های تصویری قابل نمایش در سمینارها وجلسات علمی و اداری می باشد. به همین خاطر  پاورپوینت یکی از برنامه های مورد علاقه برای تبلیغات شرکت ها و همچنین دانشجویان و دانش آموزان می باشد.

کار پاورپوینت

شما با استفاده از برنامه پاورپوینت می توانید برای نمایش تصاویر و یا متون خود از اسلایدهای متفاوت استفاده کنید. این برنامه طوری طراحی شده که علاوه بر قابلیت های اختصاصی خود از برخی قابلیت های موجود در ورد و اکسل نیز بهره می برد. به همین دلیل شما در هر اسلاید برنامه PowerPoint می توانید نمودار، جدول، متن، تصاویر و… را قرار دهید.

کاربران برنامه پاورپوینت می توانند متن ها و نوشته هایی که در هر اسلاید قرار می گیرند را ویرایش کنند. مثلا فونت و اندازه ی کلمات و یا رنگ آن ها را تغییر دهند. علاوه بر آن می توانند جدول و نمودارها را در شکل های مختلف در اسلایدهای متقاوت قرار دهند. شما در برنامه پاورپوینت می توانید برای متن و یا تصاویری که در اسلایدها وجود دارند انیمیشن های مختلف قرار داده و مهمتر از همه  برای اسلایدهای خود صدا گذاری کنید.

شما اگر در دانشگاه و یا مدارس مشغول به تحصیل باشید مطمئنا از راههای امروزی برای ارائه مطالب خود استفاده می کنید بجای روشهای سنتی و قدیمی مثل گچ و تخته.

پاور پوینت بدلیل قابلیت های بسیار عالی خود از جمله محبوب ترین برنامه های آموزشی جهت تدریس در دانشگاه ها و مدارس است و طبق مطالعات انجام شده استفاده هم زمان و درست تصویر و صوت در یک آموزش موجب شده تا درک سخنرانی ها و درس استاد برای دانش آموزان و دانش جویان بهتر و یادگیری سازمان یافته تری داشته باشند.

کاربرد پاورپوینت در شرکت ها

اگه در یک شرکت خاصی مشغول بکار هستید حتما در جلسات مختلفی هم شرکت کرده اید و دوست دارید که در این جلسات یک گزارش خوب ارائه دهید ، می توانید با پاورپوینت یک گزارش جذاب و کاربردی را که تلفیقی از متن ،نمودار، تصویر و ویدئو می باشد را داشته باشید.

شروع کار با نرم افزار پاورپوینت می تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که می خواهند وارد کار های گرافیکی شوند و به درآمد های بالا برسند.

در هر اسلاید میتوانید برای متن و تصویرخود انیمیشن های مختلف قرار بدهید و تعداد اسلایدها هم میتواند به دلخواه شما باشد.برای نمایش اسلایدها می توان زمان مشخصی را تعیین کنیم.همچنین می توانیم اسلایدی را حذف یا اضافه کنیم و همینطور اسلایدها می توانند تصویر زمینه های مختلفی داشته باشند.

در پاورپوینت این امکان وجود دارد که در کوتاهترین زمان ممکن یک عکس ، آرم و… را در همه صفحات با استفاده ازslide master کپی کرده و تمامی تنظیمات انجام شده بر روی آن به طور خودکار بر روی اسلایدهای دیگر نیز ایجاد می شود.

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است