ذخیره و بازیابی اطلاعات کجا بهتر از ACCESS!

ذخیره و بازیابی اطلاعات کجا بهتر از ACCESS!

اکسس:

در این مقاله قصد داریم یکی دیگه از نرم افزارهای مایکروسافت رو معرفی کنیم که در واقع یه پایگاه داده محسوب میشه و برای ذخیره و نگهداری و بازیابی اطلاعات بسیار کاربردی است. برای یادگیری این نرم افزار نیز می توانید با گذراندن دوره ICDL در آموزشگاه کامپیوتر تمدن مهارت کار با ACCESS را کسب کنید.

در ادامه با ما همراه باشید.

اکسس-ذخیره و بازیابی اطلاعات-اموزشگاه کامپیوتر غرب تهران-اموزش کامپیوتر

اولین نسخه از نرم افزار اکسس در سال 1992 همراه با مایکروسافت ویندوز در بازار معرفی شد و ورژن بعدی آن در سال 1994 روانه بازار شد.در سالهای بعد نیز متخصصان سعی کردند در این برنامه پیشرفتهایی ایجاد کنند که این اتفاق در سالهای آتی افتاد و امروزه کاربران با استفاده از آخرین نسخه آن به اطلاعات خود سروسامان می دهند.

اکسس(access) یکی از نرم افزارهایMICROSOFT OFFICE است که برای ساماندهی،کنترل و مدیریت پایگاه داده ایجاد شده است. اکسس دارای قابلیتهای بسیاری است و همراه با کار در محیط کاملا گرافیکی ویندوز حتی قابلیت نصب در شبکه و اینترنت را نیز دارد و در واقع اکسس یک نیاز برای برنامه نویسان، طراحان صفحات وب،شرکتهای تجاری و حتی برای اشخاص معمولی می باشد و برای کنترل داده ها و اطلاعات از اکسس استفاده می کنند.

از محیط گرافیکی اسم بردیم که با یک مثال به آن می پردازیم، مثلا شما اطلاعاتی که مربوط به یک چک هست رو در کامپیوتر خود ذخیره دارید، شما با استفاده از برنامه اکسس می توانید صفحه ای همانند صفحه چک ایجاد کنید و اطلاعات خود را بصورت کاملا گرافیکی در آن وارد کنید.در اکسس می توانید وقتی پایگاه داده هایتان را ایجاد کردید از آنها گزارش بگیرید، فرم تهیه کنید و بین اطلاعات خود جستجو کنید هم به صورت محدود و هم بصورت جستجوی پیشرفته.

از اکسس می توانیم حتی در قسمت حسابداری برای یک شرکت یا نگهداری اطلاعات اشخاصی که در سایتتان عضو هستند و یا اطلاعات کارمندان حتی عکس آنها و موارد دیگر استفاده کنید.

پس اکسس ابزاری برای تولید بانکهای اطلاعاتی رابطه ای است که میتوان اطلاعات را در آن گردآوری،ذخیره سازی،جستجو و بازیابی کرد.زمانی که تعداد داده های شما زیاد می شود  اکسس محیط بهتری برای ذخیره می باشد نسبت به اکسل و حتی درصد خطا در اکسس کمتر از اکسل است حتی برای داده های تکراری یا ناقص و…

اکسس تا جایی که امکان داشته باشد این نواقص را برطرف و اطلاعات را دسته بندی می کند.

پس اکسس از جمله بهترین برنامه ها برای ثبت و ذخیره داده ها در حجم زیاد می باشد.

در اکسس فیلدهایی که داریم با ساختار داده مشخص همراه است یعنی در فیلد عدد نمی توانیم نام وارد کنیم.

اموزش کامپیوتر-اموزشگاه کامپیوتر تمدن-اموزش اکسس-اموزش ICDL-دوره ICDL

کوئری:

در کوئری(Queries) می توانید پرس و جو از هر نوع که بخواهید در جداول خود داشته باشید به این صورت که اطلاعات مورد نیاز خود را از جداول مختلف استخراج کنید و با گذاشتن شروط مدنظرتان به آنها دسترسی پیدا کنید و از آنها استفاده کنید.

برنامه هایی که پرس و جوهایی پیچیده یا تجزیه و تحلیل را در مجموعه داده های بزرگ اجرا می کنند، به طور طبیعی به پهنای باند و حافظه بیشتری نیاز دارند. مایکروسافت اکسس به گونه ای طراحی شده است که از طریق پیوند به چندین پایگاه داده Access یا استفاده از یک پایگاه داده Back-end مانند Microsoft SQl Server از داده ها و کاربران بیشتری پشتیبانی می کند.

از جمله بهترین کاربردهای نرم افزار Access می توان به موسسات و سازمانهایی اشاره کرد که در زمینه فروش فعالیت دارند و علاوه بر مشخصات کالا،تعداد فروش،قیمتها و بقیه اطلاعات تمام مشتریان خود را ثبت و ضبط می کنند.

مقایسه اکسل و اکسس:دوره ICDL-اموزشگاه کامپیوتر تمدن-اموزش کامپیوتر-اکسل-نمودار-آنالیزاموزشگاه کامپیوتر غرب تهران-اموزش کامپیوتر-دوره ICDL-بانک اطلاعاتی-اکسس

حال اگر بخواهیم مقایسه ای بین اکسل و اکسس داشته باشیم می توانیم به این نکته اشاره کنیم که اگر از نرم افزارهای حسابداری و فروش استفاده می کنید مطمئناً اکسل برای شما کارایی بیشتری دارد ولی چنانچه حسابداری و انبارداری را انجام می دهید به سراغ اکسس بروید و از آنجا که این دو نرم افزار می توانند با هم در ارتباط باشند می توانید از خروجی هایی که از اکسس می گیرید در اکسل هم استفاده کنید.

جمع بندی:

اکسس برای ساماندهی،کنترل و مدیریت پایگاه داده طراحی شده است که دارای قابلیتهای بسیار زیادی می باشد.در اکسس می توان بانکهای اطلاعاتی ایجاد کرد و این اطلاعات را گردآوری،ذخیره،جستجو و بازیابی کرد. در اکسس می توان برای اطلاعات که در جداول وارد میشه حتی قانون تعیین کرد که مثلا اگر سن رو از اون اندازه ای که ما براش تعریف کردیم بیشتر یا کمتر وارد کنیم یه پیغام به ما بده و ما اطلاعات را به درستی وارد کنیم پس با خیال راحت میتونیم از اکسس برای ذخیره اطلاعات و بازیابی اونها استفاده کنیم.

شرکت در دوره حضوری و آنلاین ICDL ، آموزشگاه کامپیوتر تمدن

خرید پکیج دوره ICDL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است