چرا اکسل نیاز بازار کار است؟!

چرا اکسل نیاز بازار کار است؟!

اکسل برای گزارش گیری،محاسبات،در حسابداری و حسابرسی،مدیریت پروژه،نمودار و آنالیز آن و… بسیار پرکاربرد است.ما در این مقاله با صفحه گسترده و کاربردهای آن آشنا می شویم،مهارتی که بشدت نیاز بازار کار است.

اگر مایل هستید که اکسل رو فرابگیرید و در محیط کار از آن استفاده کنید پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره های Icdl آموزشگاه کامپیوتر تمدن است.

با ما همراه باشید.

اکسل-نمدار-حسابداری-حسابرسی-آموزشگاه-کامپیوتر-تمدن-آموزش کامپیوتر-آموزش Icdl

اکسل چیست؟

اکسل جزو قویترین نرم افزارهای مایکروسافت Office  می باشد و به جرئت می توان گفت قویترین نرم افزار مالی جهان است. و در حوزه حسابداری و مدیریت مالی فوق العادست.

تهیه دفترهایی که در حسابداری با ساختاری جدولی (مانند جدول سود و زیان، جدول معین و جدول کل) ایجاد می شوند کار سخت و دقیقی است. به همین خاطر تولید کنندگان رایانه‌های شخصی اولین هدف خود را حسابداران در نظر گرفتند و برای راحتی  در اجرای عملیات آن‌ها، صفحه گسترده‌ها را به بازار ارائه کردند. حال سوال مهم آن است که صفحه گسترده چیست؟ در ادامه به این مهم می پردازیم و همچنین ویژگیهای این نرم افزار.

صفحه گسترده چیست؟

جدول‌ها در واقع  ساختار منظمی از اطلاعات را ارائه می دهند. هر جدول از تعدادی سطر (row ) و همینطور تعدادی ستون (column ) تشکیل شده که محل تقاطع هر سطر و هر ستون،خانه یا سلول(cell )  یا سلول‌های جدول را می‌سازند.

سلولهای جدول را می توان متغیر در نظر گرفت که می تواند شامل متن، عدد، تاریخ ، تصویر، فرمول  و یا هر چیز دیگری باشد.

هدف از ایجاد این ساختار جدولی که برای ثبت اطلاعات بکار می رود امکان محاسبات سطری و ستونی است. پس به راحتی می توان در اکسل محاسبات و فرمول نویسی را انجام داد و هدف اصلی این صفحه گسترده ها انجام این محاسبات است . کاربرد اکسل به این صورت است که اطلاعات مهم و مورد نیاز به صورت جدول ذخیره و حفظ می شود.

اکسل شامل محاسبات ریاضی، آماری ، متنی، ترسیم نمودار و ابزارهای گرافیکی می باشد. اکثر کسب و کارها از فروشگاههای کوچک تا شرکتهای بزرگ از نرم افزار پرکاربرد اکسل بهره می برند و با استفاده از اکسل در کار خود نظم ایجاد می کنند. کاربرد اکسل طیف بسیار گسترده ای را شامل می شود.

در sheet های اکسل یا همان برگه ها می توان اطلاعات مختلف و مهم را ذخیره کرد و گزارشهای گوناگون از اطلاعاتی که در برگه های خود در نرم افزار صفحه گسترده اکسل ذخیره کرده اید ،ارائه دهید.مثلا اگر چند فایل جدا در اکسل دارید و اطلاعات آن در مورد برآوردهای مالی است با کمک اکسل می توانید یک نمودار داشته باشید تا نتیجه روند درآمد خود را در آن ماه مورد نظر بررسی کنید.

اکسل در تمام رشته های مدیریت و کنترل پروژه،اقتصاد مهندسی ، کنترل کیفیت مالی، آمار مهندسی، تحقیقات در عملیات، برنامه ریزی تولید و مهندسی انبار ، شبیه سازی سیستم های گسسته ، پیشامد و طرح ریزی واحدهای صنعتی و ارزیابی کار و زمان و همچنین هر چیزی که در حوزه این فعالیتها باشد می تواند بکار برده شود.

کاربردهای اکسلبهترین آموزشگاه کامپیوتر غرب تهران-اکسل-حسابداری-حسابرسی-نمودار-آموزش Icdl

اکسل برای مدیریت بودجه برای خانواده ها، دارایی کسب و کارها، مدیریت فاکتورها و رسیدها و پیگیری پروژه ها ، فروشنده ها و مشتریها و حتی سوابق سلامت اشخاص، مدیریت برنامه ها و تقویم ها، ایجاد چک لیست و لیست وظایف ،محاسبات مالی، وام،بدهی و مدیریت اموال کاربرد دارد که اینها همه بخشی از کاربردهای اکسل است.

در اکسل می توانیم سیستم های مالی و موجودی انبارها ، میزان سود و میانگین کالاهای فروخته شده، درصد کاهش و افزایش سود و سایر نیازمندیهای تولیدی و بازرگانی را بصورت خودکار تنظیم کنیم. در اکسل با توجه به نیازهایی که در سازمان یا شرکتی که در آن کار می کنیم موارد گزارش گیری را با پروژه خود تطبیق می دهیم و می توانیم بهترین استفاده را از این نرم افزار داشته باشیم.

در اکسل انواع نمودارها را به صورت گرافیکی به نمایش می گذاریم و حتی به تجزیه تحلیل و آنالیز ان نمودار نیز میپردازیم و حتی امکان مقایسه با موارد مشابه دیگر در این نمودارها برای ما فراهم است تا به نتیجه دلخواه خود برسیم. وقتی داده ها و اطلاعاتی که در یک پروژه وجود دارد بسیار زیاد می شود می توانیم با تغییر رنگ و فرمت داده های مورد نظر در جدول راه دستیابی به اطلاعات را برای خود راحت تر کنیم که این امکان اکسل بسیار مفید و کاربردی است.

اکسل به قدری گسترده است که امروزه دانش استفاده از آن جزء یکی از اصول اولیه و اساسی مهارت ها در هر حرفه ای به حساب می آید. اکسل به شدت هوشمند است و کمک کافی را به کاربر در تمامی قسمتها می دهد و باعث صرفه جویی در زمان برای انجام محاسبات ما می شود. حتی از اکسل برای محاسبات شخصی مثل محاسبه ماهیانه شارژ شرکت ، ساختمان مسکونی ، گزارش وضعیت پیشرفت پروژه و منابع می توان استفاده کرد.

جمع بندی:

اکسل به قدری گسترده است که امروزه دانش استفاده از آن جزء یکی از اصول اولیه و اساسی مهارت ها در هر حرفه ای به حساب می آید.اگر اکسل را ندانیم در فعالیتهای حسابداری در حرفه خود به چندان موفقیتی نخواهیم رسید. پس حتما وقت و زمان زیادی را برای آموزش اکسل بگذارید و از یادگیری این نرم افزار و کاربردهای بی نظیر ان لذت ببرید.

ثبت نام در دوره های Icdl به صورت حضوری وآنلاین 

خرید پکیج آموزشی دوره Icdl

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است