الزام کار و زندگی، داشتن مهارت ICDL!

الزام کار و زندگی، داشتن مهارت ICDL!

امروزه برای انجام امور بانکی و استفاده از اینترنت برای انجام امور بانکی ، تجارت الکترونیک ، ارسال و دریافت پست الکترونیکی ، جستجو برای یافتن هر آنچه که لازم داریم ، آموزش مجازی ، ثبت نام در کنکور سراسری و هزاران مورد دیگر باید با کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات آشنا باشیم تا در فضای مجازی با درایت و هوشمندی عمل کنیم و در تجارت الکترونیک موفق عمل کنیم و در واقع با انجام امور مورد نیاز در وقت خود صرفه جویی کنیم.

هر یک از از دستگاهها و تجهیزات اطراف ما یک یا چند هدف را برآورده میکنند ، خودرو برای جابجایی(حمل و نقل)، خودکار برای نوشتن ، تلفن برای مکالمه ، رادیو برای پخش صدا و تلویزیون برای پخش و نمایش فیلم و تصویر مورد استفاده قرار میگیرد.

اما رایانه (کامپیوتر) چطور؟

کامپیوتر دستگاه ساده ای است و کارش اینست که ورودیها را میگیرد و آنها را پردازش میکند و خروجیهایی تولید میکند. برای مثال رایانه میتواند نمره ها و شماره واحد هر درس یک دانشجو را به عنوان ورودی بپذیرد، معدل آن را براساس فرمول محاسبه کند. (نمره ها و واحدهای درسی را پردازش کند و سپس معدل را به عنوان خروجی تولید کند.

برای کار با کامپیوتر نیاز نیست مسائل مربوط به کامپیوتر را به صورت حرفه ای و دانشگاهی در تمام زمینه های آن یاد بگیریم و تسلط داشته باشیم.

برای شروع و یادگیری دانش و مهارت  کامپیوتر و دستیابی به موقعیتهای شغلی مناسب و بهتر ، ICDL بهترین گزینه و راه حل مناسب برای ماست. به طوری که با داشتن این استاندارد بین المللی حداقل مهارت لازم را در بکارگیری کامپیوتر در اختیار میگیریم. مهارتهای ICDL به عنوان الزامی ترین و کاربردی ترین مهارتهای کامپیوتر است که مورد نیاز مجموعه های اداری و تجاری اعم از دولتی و خصوصی میباشد. بنابراین آموزش و بکارگیری این مهارتها در محیط کار و جامعه الزام آور است. از سال 1381 با تصویب هیئت وزیران داشتن مدرک هفت مهارت ICDL جهت استخدام الزامی است. با یادگیری مهارتهای ICDL شرایط استخدام خود را عملا فراهم خواهید کرد. در آموزشگاه تمدن علاوه بر 7 مهارت ICDL  سه مهارت کاربردی و مهم دیگر نیز به دانشجویان گرامی آموزش داده میشود تا علاوه بر فراگیری تخصص لازم و اعتماد بنفس واقعی جهت فعالیت حرفه ای در هر سازمانی را پیدا کنید. …در تمدن کامل یاد بگیرید…

آنچه برای استخدام و ابقا شدن!!! در هر سازمان دولتی و خصوصی ودر هر سمتی الزام و چالش پیشروی افراد میباشد مهارتهای ICDL و مدرک آن میباشد.

دانستن مهارتهای اساسی ICDL رکن اصلی و مهم برای استخدام شما در سمتهایی مانند کارمند اداری ، کارپرداز ، مسئول دفتر ، منشی و … میباشد. در حال حاضر بیش ا ز دو میلیون نفر در سراسر جهان مدرک ICDL را دریافت کرده اند. این مهارتها در عین سادگی بسیار کاربردی هستند و بعد از طی دوره و کسب مهارتهای لازم جدا از مسائل پیچیده فنی ، مهندسی میتوان به کار با کامپیوتر پرداخت.

مهمترین مزیت دریافت مدرک ICDL درکنار یادگیری مهارتهای هفتگانه کمک به اشتغال افراد جویای کار است.

ICDL یا در واقع مخفف آن International Computer Driving License  به معنای مهارت کار با کامپیوتر می باشد. این مهارت  یک گواهینامه با کیفیت بالا و معتبر در سطح بین المللی میباشد که توسط متخصصان دانشگاهی و بین المللی از سراسر جهان طراحی، ارزیابی و تأیید شده است. به این مهارت ها در داخل اروپا ECDL و در خارج اروپا ICDL میگویند.

مطمئن باشید راه حل استخدام شما دانستن 10 مهارت جامع ICDL و داشتن مدرک آن می باشد.

 

آموزش هفت مهارت اصلی ICDL شامل

مبانی کامپیوتر  WINDOWS +  INTERNET + MICROSOFT OFFICE WORD + EXCEL + POWERPOINT + ACCESS

و سه مهارت مهم و کاربردی که آموزشگاه تمدن به پکیج ICDL اضافه کرده است،شامل:

MICROSOFT OFFICE OUTLOOK

+ نصب ویندوز + تایپ سریع(تندزنی)

آموزش آخرین ورژن

 

مزایای دریافت مدرک بین‌المللی ICDL

مزایای دریافت گواهینامه بین المللی ICDL  شامل موارد زیر است:

 • قابل‌ارائه برای ادارات و سازمان‌های داخلی و خارجی میباشد
 • به‌عنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقا، درجه شغلی بکار گرفته میشود
 • شناخته ‌شده ‌ترین، گسترده ‌ترین مدرک در سطح جهانی برای کاربری کامپیوتر میباشد
 • باعث افزایش سطح مهارت ‌ها در استفاده ‌های کارآمد و درست از IT و کامپیوتر میشود
 • دروازه ‌ای است برای ورود به جامعه اطلاعاتی و تحصیلات عالیه در زمینه IT

 

مهارت  ICDL    اهدافی را دنبال میکند که شامل موارد زیر است:

 • ترویج و پرورش سواد کامپیوتری برای همه.
 • افزایش فناوری اطلاعات و کاربردهای عمومی آن برای همه شهروندان.
 • تضمین این امر که کاربران کامپیوتر در استفاده از کامپیوترهای شخصی مهارت کافی دارند .
 • افزایش بهره‌وری تمام کاربران که در کارشان نیاز به استفاده از کامپیوتر دارند .
 • فراهم آوردن شرایط پایه برای اینکه همه مردم فارغ ازمیزان تحصیلات و تجربیاتشان بتوانند عضو یک جامعه اطلاعاتی باشند.

کاربرد مدرک ICDL برای کاربران ICDL  چیست ؟ برای کمک به کاربران شرکتی و خانگی طراحی شده است و به کارفرمایان این اطمینان را می دهد که اطلاعات و دانش دارندگان این گواهی نامه در رشته کامپیوتر، کاملا به روز است.  سطوح مهارتهای ضروری IT را بالا می برد. اعتماد به نفس را در بکارگیری کامپیوتر افزایش داده و باعث کاهش استرس می شود امکان و تسهیلات آموزش انعطاف پذیر را برای کاربران فراهم می کند.

کاربرد مدرک ICDL برای کارفرمایان چیست ؟  نشانه کفایت در مهارتهای کامپیوتری است. بنابراین شرکتی که در نظر دارد به نیروی انسانی یا کارمندان خود آموزش دهد باید اطمینان حاصل کند، پولی که به این برنامه اختصاص داده است، به خوبی صرف می شود. کیفیت برون داد را بالا می برد. رضایت شغلی و انگیزه کارکنان را افزایش می دهد. روابط شرکت را بهبود می بخشد. باعث استفاده بهتر از منابع IT شده و بازگشت بیشتر سرمایه در سرمایه گذاری IT را ممکن می سازد.

کاربرد مدرک ICDL برای جامعه چیست؟ رقابت پذیری و بهره وری ملی را بالا می برد. برای شهروندان دسترسی به جامعه اطلاعاتی را افزایش می دهد. بازگشت سرمایه را در زیر ساختهای IT افزایش می دهد.باعث ترویج  سرمایه گذاری داخلی میشود.باعث افزایش  درک خدمات آنلاین در جامعه  میشود.به محصولات آموزشی و بخش های خدماتی ارزش می دهد.


حال میخواهیم در مورد  ICDLدرجه ۱ و ۲ صحبت کنیم چراکه این سوال برای بسیاری از کارآموزان  بوجود می‌آید که چه تفاوت هایی بینICDL  درجه ۱ و ۲ وجود دارد.

 تفاوت ICDL  درجه ۱ و ۲ در سرفصل های آموزشی آن است که البته از سال ۱۳۹۸ به بعد تغییر داشته و این دو سرفصل در قالب یک سرفصل  با هم ادغام شده اند.

سرفصل ICDL درجه 2:

شامل 3 مهارت  میباشد.

 • مبانی کامپیوتر
 • ویندوز
 • اینترنت

سر فصل ICDL درجه 1 :

شامل 4 مهارت میباشد.

 • نرم‌افزار ورد
 • نرم افزار اکسل
 • نرم افزار اکسس
 • نرم افزار پاورپوینت

برای ثبت نام در دوره های آموزشی ICDL آموزشگاه تمدن می توانید با شماره های 44213140 و 44486326 تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است