دنیای خلاقیت و ایده در عکس و طراحی با فتوشاپ!

دنیای خلاقیت و ایده در عکس و طراحی با فتوشاپ!

فتوشاپآموزشگاه کامپیوتر غرب تهران-آموزشگاه کامپیوتر-آموزش فتوشاپ-فتوشاپ

نرم افزار Adobe photoshop بطور رسمی در سال 1988 توسط توماس نول و جان نول ساخته شد که دو برادرعلاقه مند یکی به عکاسی و دیگری علاقه مند به برنامه نویسی بود اختراع شد. گلن نول یه استاد دانشگاه بود که بخاطر علاقه ای که به عکاسی داشت یه تاریک خانه و یه رایانه شخصی که در آن زمان تازه اختراع شده بود در خانه داشت  توماس نول هم پسرش علاقه مند به گرافیک بود و همانند پدرش در اوقات سرگرمی به عکاسی می پرداخت و جان نول هم علاقه مند به برنامه نویسی بود.

جان نول وقتی علاقه برادرش به عکاسی را می بیند به او پیشنهاد می دهد تا روی برنامه اش کار کند و آن را گسترش بدهد تا با برنامه اش تصاویر دیجیتالی تولید کند. پس هر دو برادر تصمیم می گیرند تا روی نرم افزارشون کار کنند و قابلیت هایی مثل ذخیره سازی عکس با فرمت های مختلف یا تغییر مقدار شفافیت عکسها را فراهم کنند. بعد از چند ماه برنامه نویسی و اضافه کردن ایده هایی به آن باعث بوجود آمدن نرم افزار قدرتمندی به نام فتوشاپ شدند.

 

کاربردهای فتوشاپ:آموزشگاه کامپیوتر غرب تهران-فتوشاپ-آموزش فتوشاپ-آموزشگاه کامپیوتر تمدن

فتوشاپ یه نرم افزار بسیار کاربردی برای ویرایش تصویر و روتوش عکس می باشد.در گذشته کارهای عکاسی به صورت دستی انجام میشد با فیلم و کارهای ظهور و برای اینکه بتونیم اونها رو برای کارهای کامپیوتری استفاده کنیم از وسیله ای به اسم اسکنر استفاده می کردیم،تصاویر رو اسکن میکردیم و به صورت تصاویر دیجیتال میتونستیم ازشون استفاده کنیم ولی در حال حاضر از دوربین های دیجیتال استفاده میشه که برای اینکه بخواهیم بحث نورپردازی،ویرایش و زاویه پردازیشو انجام بدیم و در واقع یه تصویر مناسب داشته باشیم از فتوشاپ استفاده می کنیم.

فتوشاپ توانایی ایجاد،بهبود یا ویرایش تصاویر،آثار هنری را دارد و به کاربران ارائه می دهد.تغییر پس زمینه،شبیه سازی یه نقاشی در زندگی واقعی یا ایجاد یه نمای جایگزین از جهان همه و همه با Adobe photoshop امکان پذیر است.

نرم افزار فتوشاپ از جمله پرکاربردترین نرم افزارها برای ویرایش عکس،دستکاری تصاویر،روتوش برای چندین فرمت فایل تصویری و ویدئویی می باشد. ابزارهای موجود در فتوشاپ امکان ویرایش تصاویر مجزا و همچنین دسته های بزرگ عکس را فراهم می کنند.

نسخه های فتوشاپ:

نسخه های مختلفی از فتوشاپ وجود داره مثل:

Photoshop Elements,Photoshop Lightroom,Photoshop Express,Photoshop cc

فتوشاپ چگونه استفاده می شود؟!

Adobe photoshop یه ابزار مهم برای طراحان، توسعه دهندگان وب، گرافیست ها، عکاسان و متخصصان خلاق است. به طور گسترده ای برای روتوش تصویر،ایجاد ترکیبات تصویری،ماکت های وبسایت استفاده میشه.

تصاویر دیجیتال یا اسکن شده را می توان برای استفاده به صورت آنلاین یا چاپی ویرایش کرد. طرح بندی وبسایت را می توان در فتوشاپ ایجاد کرد و طرح های آنها قبل از اینکه توسعه دهندگان به مرحله کدگذاری بروند نهایی می شود.

Adobe photoshop یه نرم افزار تصویربرداری پیشرفته است که توسط طراحان و متخصصان وب،ویراستاران فیلم و عکاسان برای تغییر یا دستکاری تصاویر دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرد.

فتوشاپ در درجه اول برای ویرایش تصاویر دو بعدی استفاده می شود و البته برخی از قابلیت های ویرایش سه بعدی را هم ارائه می دهد.فتوشاپ دارای قابلیت تجزیه و تحلیل تصویر است و می تواند برای تهیه تصاویر برای استفاده به صورت آنلاین یا چاپی مورد استفاده قرار می گیرد.

چه کارهایی در فتوشاپ میشه انجام داد؟

آموزش فتوشاپ-اموزش کامپیوتر-بهترین آموزشگاه کامپیوتر غرب تهران-دستکاری رنگ تصویر،برش تصاویر،ترمیم نقص مانند گرد و غبار روی لنز یا قرمزی چشم،نقاشی روی تصویربا قلم یا مداد، افزودن متن به تصاویر.حذف افراد یا اشیاء درون یک تصویر.سازماندهی عکس ها برای دسترسی سریع انتشار تصاویر بصورت آنلاین یا ارسال از طریق ایمیل و روشهای مختلفی برای یادگیری فتوشاپ وجود داره ولی شرکت در کلاسهای حضوری باعث میشه تا از فعالیتهای گروهی و تعاملی که بین دانش جویان برقرار میشه برای یادگیری بهتر و بهینه استفاده کنند.

نرم افزارهای دیگه مثل Indesign,Illastrator,Premiere,After effect جزو مهمترین تولیدات نرم افزاری هستند که همه اینها به همراه Photoshop توسط Adobe system تولید شده اند.

نرم افزارفتوشاپ دارای معایب جزئی نیز هست ، مثلا”بعد از نصب فضای بسیار زیادی از هارد دیسک را اشغال می کند ودر زمان اجرای برنامه هم از سرعت سیستم کاسته می شودو این موضوع  باعث میشه که فقط افرادی بتوانند از این نرم افزار به خوبی استفاده کنند که به طور تخصصی به آن احتیاج داشته باشند . اما نگران نباشید همه ی کاربران می توانند ازفتوشاپ بهره ببرند به شرطی که از پروتابل آن استفاده کنند. فتوشاپ پروتابل یک نسخه ی جدید از فتوشاپ می باشد که در آن فقط هسته ی اصلی نرم افزار قرار دارد وقسمت هایی که حجم بالا دارند یا اینکه همه ی کاربران از آن استفاده نمی کنند حذف شده است. یکی از ویژگی های منحصربه فرد نسخه ی پروتابل  این است که کاربران بدون اینکه آن را نصب کنند می توانند آن را ازداخل فلش یا مموری همراه خود داشته باشند

 

نتیجه گیری:

نرم افزار فتوشاپ یه نرم افزار حرفه ای گرافیک است که در دنیای امروز یه صنعت به شمار میاد تا یه نرم افزار.فتوشاپ ابزاری است برای همه کسانی که با گرافیک ثابت و متحرک سروکار دارند.از جمله افرادی که در زمینه کاری خود با فتوشاپ در ارتباط هستند و به آن نیاز دارند:طراحان گرافیک،ناشرین کتاب و مجلات،چاپخانه ها،شرکتهای تبلبیغاتی،طراحان سایت،عکاس ها،نقاشان هنری،طراحان نرم افزارها،انیمیشن سازها به فتوشاپ احتیاج دارند.

برای شرکت در دوره فتوشاپ آموزشگاه کامپیوتر تمدن می توانید با شماره های 44213140 و44486326 تماس بگیرید.

 خرید آنلاین پکیج دوره فتوشاپ آموزشگاه کامپیوتر تمدن

 

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است