باید و نباید مهاجرت

باید و نباید مهاجرت

زهرا عقیلی

مهاجرت

آموزشگاه کامپیوتر تمدن در این مقاله شما را با مزایا،معایب،کشورهای برتر برای مهاجرت و در کل باید ها و نباید های مهاجرت آشنا می کند،برای مهاجرت باید در ابتدا تمام جوانب به خوبی سنجیده شود و با توجه به اینکه علت مهاجرت چیست کشور مقصد هم انتخاب شود.

جابجایی ازمکانی به مکانی دیگر برای کار یا زندگی را مهاجرت یا کوچ می گویند.پس در واقع کوچ افراد از یک ملیت به ملیت دیگر را مهاجرت می گویند که خوب این مهاجرت به دلیل عواملی مثل فقر،بیماری،مسائل سیاسی،بلایای طبیعی،جنگ،کمبود امنیت و بیکاری، مردم تصمیم به مهاجرت می گیرند.

علاوه بر اینها دلایل جذب کننده مقصد مهاجرت هم در اقدام به کوچ کردن افراد تأثیرگذار است،مثل امکانات بهداشتی بیشتر،درآمد بیشتر،آموزش بهترو آزادی های سیاسی و…

از عوامل اصلی مهاجرت میتوان به جنگ،بیماری،قحطی،جست و جوی جایی برای امنیت اشاره کرد که این موارد قرن هاست که دلیل اصلی مهاجرت محسوب میشوند،تا سال 2015 حدود 244 میلیون نفر مهاجر در دنیا وجود داشته که حدود 43% از این مهاجران از قاره آسیا بوده اند که ایالت متحده و اروپا را برای مهاجرت خود انتخاب کرده اند.کشور هند هم با حدود 16 میلیون مهاجربیشترین میزان مهاجرت در میان دیگر کشورها را به خودش اختصاص داده است.

مثلاً مهاجرت آموزشی: از قدیمی ترین نوع مهاجرت محسوب میشه که از روستا به شهر مهاجرت می کنند برای دریافت آموزشهای بیشتر و بهتر.

یا عوامل اقتصادی: که درروستاها به دلیل اینکه سطح بیکاری بالاتر و یا مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی افراد در روستاها وجود ندارد تصمیم به مهاجرت میگیرند.مهاجرت-اموزش کامپیوتر-Icdl-فتوشاپ

روش های قانونی برای مهاجرت شامل موارد زیر است:

متقاضیان مهاجرت به کشور مورد نظرشان میتوانند از مهاجرت تحصیلی،مهاجرت کاری،مهاجرت سرمایه گذاری،مهاجرت از طریق ازدواج،مهاجرت استارت آپی،مهاجرت از طریق تولد اشاره کرد.

تقریباً از جمله ساده ترین روشها برای دریافت ویزای مهاجرت میتوان به مهاجرت تحصیلی اشاره کرد ولی خوب روشهای مهاجرتی ممکنه که پیچیدگی هایی داشته باشند و نسبت به شرایط افراد متغیر هم هستند.

از جمله ارزان ترین روشها­ی مهاجرتی هم مهاجرت کاری و خانوادگی است ولی خوب کلاً برای مهاجرت نیاز به هزینه کردن برای درخواست ویزا و ترجمه مدرک و… میباشد و درعین حال چنانچه رزومه ه­ای قوی از بورسیه­ های تحصیلی داشته باشید میتوانید مقداری در هزینه ­های خود صرفه­ جویی کنید.

مهاجرت-اموزش کامپیوتر-Icdl

حال یک سؤال،بهترین کشورها برای مهاجرت کدامند؟

در سال 2020 کشور کانادا به عنوان بهترین مقصد برای مهاجرت در جهان انتخاب شده،از جمله عواملی که این کشور را افراد برای مهاجرت انتخاب می کنند میتوان به امنیت اجتماعی،کیفیت بالای زندگی،تنوع قومی و فرهنگی،ثبات اقتصادی اشاره کرد. بعد از کانادا هم کشورهایی مثل سوئیس،سوئد،استرالیا،آلمان،آمریکا،نروژ،دانمارک،هلند،فنلاند،جزو کشورهایی هستند که در سال 2020 به عنوان مقصد مهاجرت برای مهاجرت کنندگان انتخاب شده­ اند.

شاید سؤال بعضی ازعزیزان این باشه که برای مهاجرت نیاز به مدرک زبان هست یا نه؟

که در پاسخ به این پرسش باید گفت که زندگی در کشوری بیگانه بدون دانش کافی در زبان مطمئناً سخت خواهد بود و برای مهاجرت معمولاً نیاز به ارائه مدرک زبان است ولی مثلاً برای مهاجرت به کشوری مثل قبرس شمالی نیاز به مدرک زبان ندارید و یا میتوانید با تحصیل در کالج مدتی را به یادگیری زبان در کشور موردنظرتان اختصاص دهید.اموزشگاه کامپیوتر غرب تهران-اموزش کامپیوتر-مهاجرت

خوب بریم سراغ فواید مهاجرت:

مهاجرت یه فرصت مناسب برای رشد و یادگیریست(همین آشنا شدن با یک زبان خارجی دیگرو یادگیری آن)

زندگی به سبک کشور مقصد و همین طورجهان بینی­های متفاوت کمک میکنه به رشد فردی ما

و همین طور اینکه تحصیلات خودتان را میتوانید در فضایی متناسب با استانداردهای بین المللی آموزشی پیش ببرید.

اینکه فرصت شغلی بیشتر و در عین حال درآمد بالاتری هم برای شما فراهم میشه که این امراز جمله مهم ترین فواید مهاجرت است و در آخر اینکه فرصتی مناسب برای فرزندان فراهم میشه چرا که در جامعه متفاوتی پرورش میبینند و خوب مطمئناً فرصت های مناسب­تری برای تحصیل و اشتغال آنها فراهم است.

اگر قصد مهاجرت دارید بهترین مسیر برای مهاجرت،مهاجرت تحصیلی،شغلی و سرمایه­ گذاریست که در میان اکثریت کشورهای پیشرفته مسیری امن­ تر و در عین حال ساده­ تر به حساب می­آید.

آیا می­دانید ارزان­ترین کشورها برای مهاجرت چه کشورهایی هستند؟

  • کاستاریکا
  • پاناما
  • مکزیک
  • کلمبیا
  • پرتغال
  • مالزی
  • قبرس شمالی
  • فرانسه

اینها جزو کشورهایی هستند که در سال 2021 جزو ارزان­ترین کشورها محسوب میشدند.

حالا که ازمزایای مهاجرت گفتیم،بریم سراغ معایب مهاجرت:

چرا که از نظر روانی میتونه بسیار آسیب زا و پیچیده باشه.

یکی از این معایب افسردگیه:

وقتی از عزیزانتون دورباشید و در یک محیط جدید برای زندگی قرار بگیرید ممکنه منزوی و افسرده بشید.

مورد دوم غربت هست:

قرار گرفتن در کنار افرادی که شاید زبان آنها را هم به سختی متوجه بشید و حذف افرادی که سال­ها با آنها در ارتباط بودید غربت به همراه داره،یه فضای سنگین و پرفشار.

تفاوت فرهنگی:

لازمه قبل از مهاجرت در زمینه تفاوت فرهنگی مقصد و نحوه کناراومدن با این تفاوت ها رو آموزش ببینید.

دلبستگی:

هم مادی و هم روحی به وطن جزو موانع اصلی بر سر راه مهاجرت محسوب میشه،دلبستگی به خانواده،شغل،اقوام،دوستان و خاطرات.

بعد روانی:

بعد روانی هم از جمله عوامل دیگر است چرا که باید مهارت سازگاری با محیط جدید رو یاد بگیریم.

جمع بندی:در این مقاله با مفهوم مهاجرت،مزایا،معایب و اینکه کدام کشورها رو اکثر افراد برای مهاجرت انتخاب می کنند و…آشنا شدیم.برای مهاجرت کردن حتماً باید تمام جوانب آن را از قبل بررسی کنیم و کامل در مورد کشور مقصد بررسی داشته باشیم تا وقتی مهاجرت کردیم با توجه به مشکلاتی که ممکنه اوایل مهاجرت در کشور مقصد با آن روبرو شویم آمادگی روبرویی با آنها را داشته باشیم.

آموزشگاه کامپیوتر تمدن برگزار کننده دوره های ICDL و فتوشاپ حضوری و آنلاین

پکیج دوره های آموزشی آموزشگاه کامپیوتر تمدن

 

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است